avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In legatura cu ridicarea cuponului de pensie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In legatura cu ridicarea cuponului de pensie

Daca pensia este pe card pentru ridicarea cuponului de pensie mai trebuie procura sau e de ajuns copie dupa buletin ?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 17:31, 14 Noiembrie 2016
Cupoanele de pensie sunt expediate destinatarului prin poșta română.
Poștașul dacă găsește acasă la domiciliu pe oricine din familie, îi înmânează cuponu'.
La ghișeul poștei, trebuie procură pentru că reprezintă un document oficial, cu excepția cazului când lucrătorul de la ghișeu vă cunoaște personal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cupon de pensie ghita49 ghita49 Am citit pe internet ca pentru cei care primesc pensia pe card bancar nu se mai tiparesc cupoane de pensie si implicit nu mai primim acest act. Poate sa-mi ... (vezi toată discuția)
Probleme pensie de urmas GBianca GBianca Buna ziua!Am 20 de ani si sunt studenta la doua facultati una la zi de stat si una la fara frecventa,dar privata.Tatal meu a murit in urma cu 13 ani de atunci ... (vezi toată discuția)
Bună seara, daca am o pensie de urmas pt care am solicitat sa ... Georgiana10983 Georgiana10983 Bună seara!! Daca am o pensie de urmas și am solicitat sa intre pe card, cuponul de pensie care o sa vina la domiciliu trebuie semnat pentru a fi ... (vezi toată discuția)