Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In legatura cu ridicarea cuponului de pensie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In legatura cu ridicarea cuponului de pensie

Daca pensia este pe card pentru ridicarea cuponului de pensie mai trebuie procura sau e de ajuns copie dupa buletin ?
Cupoanele de pensie sunt expediate destinatarului prin poșta română.
Poștașul dacă găsește acasă la domiciliu pe oricine din familie, îi înmânează cuponu'.
La ghișeul poștei, trebuie procură pentru că reprezintă un document oficial, cu excepția cazului când lucrătorul de la ghișeu vă cunoaște personal.