Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Alegeri parlamentare, locul votului
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Alegeri parlamentare, locul votului

in cazul in care nu sunt in localitatea de domiciliu (stabil), pot exercita dreptul de vot in orice localitate din tara ?
Da. Pe listele suplimentare.
La alegerile parlamentare nu puteti vota decat la o sectie din circumscriptia electorala de care apartine locul dvs. de domiciliu sau de resedinta.