Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Unde pot sa ma interesez pentru un cupon gratuit pe ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Unde pot sa ma interesez pentru un cupon gratuit pe mijloacele de transport?

Buna ziua.Recent m-am casatorit ,sotul meu fiind pensionar beneficiaza de bilete gratuite50%pe mijloacele de transport,tren sau autobuz.Unde as putea sa ma interesez pentru obtinerea acestor cupoane pe numele meu si ce acte imi trebuiesc,multumesc.
Buna dimineata,

Aveti mai jos un link cu descrierea facilitatilor de care beneficiaza sotul dvs:
[ link extern ]

De asemenea, e important sa stiti ca legea 147 / 2000 vorbeste despre "un număr de 6 călătorii simple cu reducere de 50% din tariful stabilit pentru călătoriile pe calea ferată cu trenuri regio sau interregio clasa a 2-a".

Aveti mai jos o alta discutie din Forum care are legatura cu subiectul:
www.avocatnet.ro/content/for...