Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... solicitare decizie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

solicitare decizie

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu un model de decizie prin care angajatii sunt de acord sa lucreze pe data de 30.11.2016, zi sarbatoare legala, cu recuperare zi in termen de 30 zile sau plata aceste zilei cu un spor de 100%.
Multumesc.
S.C. _______________ SRL
Bucuresti, str. ________ nr. __, ap._______ Sector__
J-/-/2---; CUI ___________

DECIZIA Nr.___/__________2016

Administratorul/Directorul General/ , _______________, in baza prevederilor legale , a statututului societatii

DECIDE :

1. Ziua de 30 noimebrie 2016 este zi in care salariatii pot veni la serviciu. In acest sens, salariatii vor semna ca sunt de acord in tabelul anexat la prezenta decizie.

2. Salariatii care vor lucra in data de 30 noimebrie 2016 vor beneficia de compensarea cu timp liber corespunzator in urmatoarele 30 de zile.

3. In cazul in care, din motive justificate, nu se acorda zile libere, salariatii beneficiaza, pentru munca prestata in zilele de sarbatoare legala, de un spor la salariul de baza de100% din salariul de baza corespunzator muncii prestate in programul normal de lucru.

4. Cu aducere la indeplinire se deleaga .........

Semnatura