Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Decontare transport la bugetari
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Decontare transport la bugetari

buna ziua ,
sunt bugetar si lucrez in cadrul unei primarii, locuiesc intr-o alta localitate decat cea unde imi desfasor activitatea la serviciu, in urma discutiilor la compartimentul contabil, mi s-a comunicat ca nu exista o lege in baza caruia sa mi se deconteze transportul.
Tinand cont ca un angajat din cadrul unei scoali ( cu aceeasi situatie ca a mea) beneficiaza de acest decont cu cheltuielile de transport
Există cadru legal pentru decontarea navetei cadrelor didactice și personalului didactic auxiliar dar nu există cadru legal pentru decontarea navetei funcționarilor publici sau a personalului contractual din primării.
Citiți și acest topic
www.avocatnet.ro/content/for...