avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe contul bancar ( salariu)
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe contul bancar ( salariu)

Soțul meu a primit un mesaj de la banca prin care este anunțat că ia fost blocat contul de o executare judecătorească despre care el nu știa. Nu a primit nici o înștiințare despre așa ceva . Ce poate face în acest caz.
Cel mai recent răspuns: ContSters413966 , utilizator 11:29, 8 Decembrie 2016
Trebuie sa mearga la banca sa vada adresa de poprire primita de banca, unde va vedea despre ce e vorba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprirea- obligatii banca fata de client CatalinDonose CatalinDonose Buna ziua ! Am si eu o intrebare, daca Banca are obligatia de a anunta infiintarea popririi , daca au obligatia si nu au facuto cum pot fi trasi la ... (vezi toată discuția)
Poprire efectuata de directia fiscala primarie - suma prea mare in raport cu debitul htdwoodtrade htdwoodtrade Buna ziua. Acum cateva zile am fost instiintat de banca ca s-a blocat contul pentru executare silita de catre Primarie. Stiam ca exista debite catre ei, in ... (vezi toată discuția)
Blocare cont pensie ppp974273 ppp974273 Buna seara, Sotul meu a castigat in instanta, in urma unui proces colectiv, drepturi banesti pe care le=a incasat. Azi s-a trezit cu contul de pensie ... (vezi toată discuția)