Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amplasare stalpi cablu tv si internet
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amplasare stalpi cablu tv si internet

Am acces la casa mea pe un drum de servitude. As vrea sa stiu daca pot amplasa 3 stalpi pentru cablu tv si internet pe acest drum , neavand alta posibilitate. Ma poate impiedica proprietarul drumului sau altcineva?
servitute am vrut sa spun
daniela_lucsanda, utilizator
Nu.

Daca drumul de servitute este folosit in mod exclusiv de catre dvs., si daca aceasta este singura posibilitate pentru a ajunge cablul de internet/tv la casa dvs., nu va poate impiedica.
Multumesc foarte mult.
Drumul de servitute mai este folosit de o familie care nu doreste racordarea la internet.