Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intoarcere la munca din CCC inainte de 2 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intoarcere la munca din CCC inainte de 2 ani

Exista vreo prevedere legala pentru mamicile intoarse din concediul de crestere copil prin care ar putea beneficia de program de 6 ore/zi avand in vedere ca se intoarce cu 2 luni inainte sa implineasca copilul 2 ani. Si daca are vreo relevanta legala faptul ca se intoarce mai devreme decat a solicitat la inceput?
Nu exista nicio astfel de prevedere in legislatie.