avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENTRU PENSIE ANTICIPATA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENTRU PENSIE ANTICIPATA

BUNA ZIUA.sUNT NASCUTA IN LUNA MAI 1961 SI LUCREZ EFECTIV DIN ANUL 1983 LUNA MAI,TERMININDU-MI LICEUL IN 1980.POT SA INTOCMESC CONTRACT DE ASIGURARE SI SA PLATESC CONTRIBUTIA LA PENSIE IN PERIOADA IULIE 1980-MAI 1983?MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:02, 24 Noiembrie 2016
Nu.
Se poate cumpara vechime doar pentru ultimii 5 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

doua intrebari legate de pensionarea anticipata baciu rodica baciu rodica Buna ziua, 1. Ma numesc Rodica, sunt nascuta in decembrie 1961, si as vrea sa stiu cand pot iesi la pensie anticipat sau partial anticipat si in ce ... (vezi toată discuția)
Pensie facultate si plata retroactiva pentru a ajunge la 15 ani necesari pt pensie Lili986 Lili986 Am lucrat/cotizat conform cartii de munca de pe 30 Septembrie 1983 pina pe 1 Iulie 1993 cu 119 zile care nu se iau in consideratie la vechime in aceasta ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata otenzica otenzica Mam nascut in 1961 noiemb 5 lucrez in dom confectii imbrac din 1980 ,lucrez si acum am abs scoala prof in domeniu am si liceul (vezi toată discuția)