Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Loteria bonurilor fiscale
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Loteria bonurilor fiscale

De ce nu sant luate in considerare la Loteria bonurilor fiscale ,bonurile fiscale de la Casele de schimb valutar? Acestea nu sant tot bonuri fiscale?
Potrivit Og 10/2015, art 1, alin 2
(2) Loteria bonurilor fiscale constă în extragerea aleatorie de numere, în vederea acordării de premii în bani, persoanelor fizice rezidente şi nerezidente în România, definite potrivit Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare, deţinătoare de bonuri fiscale care atestă cumpărarea de bunuri sau servicii pe teritoriul României.

[ link extern ]