Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ORDONANTA PRESEDINTIALA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ORDONANTA PRESEDINTIALA

Dupa pronuntarea Instantei prin Ordonanta presedintiala, in perioada cat minorul este incredintrat de Instanta tatalui, pana la solutionarea pe fond a dosarului, mama are dreptul( cu acordul tatalui )sa ia minora pentru o zi sau doua la domiciliul mamei ,la ce riscuri sunt expus ? Daca nu mai aduce minorul inapoi, la ce riscuri se expune mama ?
in ordonanta este stabilit doar domiciliul la tata, nu este in schimb prevazut programul de vizita pentru mama.
Dreptul la legaturi personale exista daca va intelegeti.

Daca nu inapoiaza copilul puneti in executare hotararea judecatoreasca.