Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se poate obtine o adeverinta cu stagiul de cotizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se poate obtine o adeverinta cu stagiul de cotizare

Unde trebuie sa merg sa o eliberez pe loc aceasta adeverinta pt. Concediu medical
Plătitorii de indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate au obligaţia să elibereze asiguratului adeverinţe din care să rezulte numărul de zile de concediu medical pentru incapacitate temporară de muncă avute în ultimele 12 luni, în vederea acordării certificatelor de concediu medical, conform modelului prevăzut in anexa nr. 19, se dispune in Ordinul CNAS nr. 8/2016, în vigoare din 20 ianuarie 2016.

Prin urmare, adresati-va angajatorului .
~ Conținut șters la cerere ~