Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... In cat timp se poate depune o plângere la Cedo?
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

In cat timp se poate depune o plângere la Cedo?

Buna ziua..am si eu o intrebare....tatal meu de afla încarcerat din 2011..in februarie 2016 a decedat tatăl sau,penitenciarul a refuzat sa ii acorde permisiunea sa asiste la funeraliile acestuia..Acum vrea sa depună o plângere la Cedo pe acest motiv,întrebarea mea este ,se poate depune?sau e un anumit termen in care se poate depune?mentionez ca încă se afla în detentie.multumesc
Buna seara,
Teoretic in 6 luni de la ramanerea comunicarea ultimei decizii posibile in instantele din Romania.
In cazul dumneavoastra nu stiu daca are sanse si nici daca avea.