avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ordinul ministrului muncii nr.2263
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ordinul ministrului muncii nr.2263

Nu am gasit pe site-ul ANAF formularul M500 stiti ceva de acest formular de unde il putem descarca? Si daca va fi publicat mai tarziu se va prelungi si termenul de depunere corespunzator? Asa ar fi corect.10 zile este un termen mult prea scurt.
Normal era sa fie deja postat pe site-ul ANAF la declaratii electronice in acelasi timp cu publicarea ordinului in Moficial.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:10, 10 Decembrie 2016
Potrivit Ordinului , formularul M500 se poate descarca numai de pe pagina de internet a Autorităţii Naţionale de Administrare Fiscală , din alta parte nu.
Am citit dar formularul nu apare pe site-ul ANAF, imi cer scuze l-am gasit
Ultima modificare: Vineri, 9 Decembrie 2016
buiavasi, utilizator
Probabil ca o sa apara in viitorul apropiat ... de ce nu intrebati la ANAF?
Nu inteleg totusi care este data limita de depunere a acestui formular si care este perioada de raportare noiembrie sau octombrie 2016?
Pentru luna noiembrie 2016, termenul pentru transmiterea datelor este de 10 zile de la data publicării Ordinului în Monitorul Oficial .

Alte discuții în legătură

Modificare revisal buiavasi buiavasi Buna ziua!Am citit pe site-ul dv un articol referitor la modificarea HG 500/2011.In ce vor consta modificarile aduse in completarea registrului, se pomeneste ... (vezi toată discuția)
Transmitere on-line a d112 Mateiani Mateiani Buna ziua , as dori sa stiu daca transmiterea D 112 pentru luna iulie , se face doar modificand luna la cea din iunie , alte schimbari nefiind, ramane ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 actualizata: ultima versiune: soft a (versiunea 12/20.07.2011), soft j (versiunea 1.5.0/18.07.2011) Valentin_buzau Valentin_buzau [b]DECLARATIA 112 actualizata: ultima versiune: Soft A (versiunea 12/20.07.2011), Soft J (versiunea 1.5.0/18.07.2011)[/b] Descarca de aici: ... (vezi toată discuția)