Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie concediere desfiintare post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie concediere desfiintare post

Buna ziua,

Ma puteti ajuta cu un model de decizie de concediere (actualizat) desfiintare post?

Va multumesc.

Model
[ link extern ] /

Observatii :

in loc de
Art. 6.Conform art. 78 din Contractul Colectiv de Muncă unic la nivel naţional valabil pe anii 2007-2010 salariatul are dreptul la un salariu compensatoriu, in afara drepturilor cuvenite la zi.

Art. 7. Salariatul va putea contesta prezenta decizie de concediere la Tribunalul in raza căruia îşi are domiciliul, în termen de 30 de zile de la data comunicării prezentei.

Art. 8.Prezenta decizie se va comunica salariatului in termen de 5 zile de la emitere

Prezenta decizie a fost emisă astăzi, ................ în 3 (trei) exemplare, unul pentru Salariat, unul pentru Societate şi unul pentru a fi comunicat Inspectoratului teritorial de Muncă.

treceti
Art. 6.Salariatul va putea contesta prezenta decizie de concediere la Tribunalul in raza căruia îşi are domiciliul, în termen de 45 de zile de la data comunicării prezentei.

Art. 7.Prezenta decizie se va comunica salariatului in termen de 5 zile de la emitere

Prezenta decizie a fost emisă astăzi, ................ în 2 (doua) exemplare, unul pentru Salariat, unul pentru Societate .
Multumesc. Si daca nu sunt locuri de munca vacante? Mentionam ca in cadrul societatii nu sunt locuri de munca vacante.

Mentionati ca nu sunt locuri vacante .