Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare casa in constructie(nefinalizata)
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare casa in constructie(nefinalizata)

Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca pot incheia o asigurare pe o casa in constructie,care are autorizatie de constructie dar termenul de finalizare a expirat,nu este intabulata in cartea funciara si nici declarata la Primarie(la impozite si taxe)?
Există tipuri de asigurări care acoperă și riscurile din perioada construcției, nu doar pe cele aferente caselor finalizate.
Contactați fie asigurătorii, fie brokerii de asigurare.

Succes!
Multumesc pentru raspuns.
Se poate asigura o casa in constructie finalizata dar fara receptie