Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... popriri
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

popriri

Am trei popriri pentru care mi se retin 930 ron.Primele doua le achit in 8 luni.Pentru ultima poprire d.l executor mi.a trimis o somatie imobiliara desi nu am casa ipotecata pe motiv ca suma poprita e prea mica.L.am sunat si i.am spus ca dupa cateva luni voi plati in jur de 700 ron.Mentionez ca mi. a trimis si un extras de la cadastru.Va rog sa.mi spuneti ce am de facut.D.l executor mi.a spus ca asa cere procedura sa mearga mai departe in cazul in care banca contesta ca suma e prea mica.Va multumesc.
Dacă suma datorată este peste 10.000 lei, vă pot executa silit imobilul.
Dacă nu sunteți unic proprietar, atunci trebuie să ceară mai întâi partajul, dacă ceilalți coproprietari nu sunt debitorii acelui creditor.