Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie medicala invaliditate gradul III
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie medicala invaliditate gradul III

Un salariat a venit pe 16 decembrie cu o decizie medicala de invaliditate gradul III.
Nu vrea sa mai lucreze cu timp partial de 4 ore, vrea incetarea CIM. Mai are dreptul la 15 zile de CO pe 2016.Am voie sa i le dau ( fara sa-i modific timpul de lucru ) si apoi sa-i desfac contractul, nu-i asa?
Da, i le puteti acorda fara niciun impediment, dupa care c.i.m. poate inceta cu acordul partilor.