Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina este retinuta 30 de zile
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina este retinuta 30 de zile

Buna dimineata, am o masina retinuta de politie de aproape 30 de zile,mai mult ca sigur ca ea nu mai porneste din cauza frigului,cand a fost retinuta mergea perfect, acuma daca nu o sa o mai pot pornii nu pot sa depun o plangere inpotrivapolitiei pt treaba asta?
Pentru raspuns la obiect este necesar sa precizati date relevante
am o masina retinuta de politie de aproape 30 de zile

Care este motivul pentru care politia a apreciat necesar sa dispuna masura retinerii vehiculului ?
Dv faceti cumva obiectul cercetarii vreunei fapte prevazute de legea penala?
~ Conținut șters la cerere ~
Poți să faci orice, dacă ești pregătit să și plătești pentru asta. Trecând la obiect, da, poți depune plângere. Problema este dacă o să și rezolvi ceva. Ce crezi, îl vor pune în genunchi pe coji de nuci pe milițianul de la parcul de mașini reținute că nu a avut grijă de mașina ta?
Părerea mea, este că faci plângere degeaba. Trebuia să ai grijă, să nu-ți rețină nimeni mașina.
eugen68octavian, utilizator