Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Va rog sa imi spuneti cum se executa silit patrea mea dintr-un apatrament primit mostenire. Mostenitori mai sunt mama si sora mea. Se scoate la licitatie doar partea ce imi revine mie adica 3/8 cota parte sau tot ? Mentionez faptul ca doar partea mea nu acopera prejudiciul? Pot fi executate silit si mama si sora mea?
Executarea silita se poate face numai daca se face si un partaj pentru a se identifica partea dvs din acel bun.
Numai acea parte poate fi urmarita.
Si daca se scoate la licitatie cine cumpara doar partea mea ?
Poate fi cumparata de catre unul dintre comostenitori.
Multumesc
Nu e nevoie de partaj pt ca aveti o cota determinata. Cota dvs poate fi cumparata de oricine, de coproprietari sau de oricare alta persoana.