avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procedura in procesul civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procedura in procesul civil

Buna ziua ! Am un proces civil de fond funciar al carui fond s-a judecat dupa vechiul cod. Va rog sa-mi spuneti daca recursul se va judeca tot dupa vechiul cod sau dupa cel nou ? Va multumesc !
Caile se atac sunt cele reglementate de vechiul cod.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul cod de procedura civila 7jellies 7jellies Buna! Va rog frumos sa-mi spuneti si mie, in mare, ce aduce nou, din punct de vedere al continutului, Legea 134 din 2010 fata de \" vechiul\" Codul de ... (vezi toată discuția)
Prescriptia predaflorin predaflorin Am o intrebare va rog sa imi raspundeti urgent,am castigat in instanta o suma investita intr-o cladire dupa ce hotararea a devenit definitiva mi sau platit ... (vezi toată discuția)
Cerere recurs contencios administrativ manuelaturcu manuelaturcu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o problema. Am facut un recurs in cazul unui proces pe contencios administrativ. Avand in vedere noile modificari ale ... (vezi toată discuția)