Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM determinat gravida
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM determinat gravida

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie: avem o fata in prenatal, va naste in luna februarie 2017 si are cim perioada determinata care expira la 31.12.2016.
Cum procedez in acest caz:ii pot prelungi contractul si pana cand ...sau cum ...?
Multumesc.
Ii puteti prelungi durata c.i.m. acum sau acesta va inceta de drept la 31.12.2016.
daca ii inceteaza contractul in prenatal nu ii sunt afectate celelalte drepturi ? Nu vreau sa fie acuzata firma ca o prejudiaza in vreun fel...
Nu ii sunt afectate niciun alt drept.
multumesc