avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Background Screening - Ce se poate afla si ce nu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Background Screening - Ce se poate afla si ce nu

Buna ziua,

As dori sa stiu daca un angajator poate sa afle perioada in care un angajat a lucrat la o intreprindere de la fostul angajator si daca este legal acest lucru.Mai mult,vreau sa stiu daca acest lucru este legal.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: MihalacheF , utilizator 19:20, 12 Ianuarie 2017
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitate recomandare de la fostul angajator in momentul angajarii? dum eli dum eli Este o obligatie legala sa prezinti recomandare de la fostul angajator in momentul unei noi angajarii? Exista un text de lege care prevede aceasta obligatie? (vezi toată discuția)
Acord sau informare candidat referinte John_Coco John_Coco Buna ziua, Conform art. 29 alineat 4, se pare ca in cazul referintelor este suficienta informarea candidatului, nu acordul acestuia. Va rog, se poate sa ... (vezi toată discuția)
Imposibilitate angajare Nightmareo6 Nightmareo6 Buna seara , As avea si eu o intrebare , in trecut am lucrat la o companie am plecat de la aceasta companie cu preaviz in favoarea unei alte companii mai ... (vezi toată discuția)