Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri masa de 9.41 oferite de firma in ianuarie 2017 !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri masa de 9.41 oferite de firma in ianuarie 2017 !

Buna ziua ! Explicati-mi va rog, de ce o anumita firma unde sunt angajat imi ofera bonuri de masa cu valoarea de 9.41 in ianuarie 2017 ? Multumesc
Valoarea maxima a unui tichet de masa este in prezent de 15 lei. Angajatorul poate da tichete cu o valoare mai mica.
Deoarece ii permite legea , iar acordarea tichetelor de masa nu este obligatorie.
Din cate stiu, minimul este de 9.57 . Se mai pot acorda de 9.41 ?
Prevederile legale în vigoare reglementează numai valoarea maximă a tichetului de masă, care nu poate depăși 15 lei de la 1 decembrie 2016.

Astfel, tichetele de masă pot avea orice valoare care se situează de la acest cuantum în jos.
Lecturati si urmatorul articol www.avocatnet.ro/content/art...