Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La Poșta Romană de ce nu cresc tichetele de masă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La Poșta Romană de ce nu cresc tichetele de masă odată cu ...

La Poșta Romană de ce nu cresc tichetele de masă odată cu toate intreprinderile.Pană luna trecută a fost 11,5 lei,de luna aceasta s-a mărit la 15 lei. Dacă s-a dat legea asta,se vor mări și la Poșta Romană??

Axinte11 a scris:

La Poșta Romană de ce nu cresc tichetele de masă odată cu toate intreprinderile.Pană luna trecută a fost 11,5 lei,de luna aceasta s-a mărit la 15 lei. Dacă s-a dat legea asta,se vor mări și la Poșta Romană??

Nu se vor mari . Legea prevede cat poate fi valoarea bonurile de masa maxima. Angajatorul da cat poate
Ordinul Ministerului Muncii 1452/2020 prevede ca pentru semestrul II al anului 2020, începând cu luna octombrie 2020, valoarea nominală a unui tichet de masă nu poate depăşi cuantumul de 20,01 lei.

Legea prevede valoarea maxima si nu o valoare minima a tichetului de masa.