Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... trecere de pe studii medii pe studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

trecere de pe studii medii pe studii superioare

M-am angajat in 1997 intr-o institutie sanitara (spital clinic judetean) pe post de analist programator ajutor (studii medii, desi aveam studii superioare) pt ca nu erau atunci posturi de studii superioare disponibile. In martie 2007 am dat concurs pe post de studii superioare - ca analist programator. Am fost promovata pe postul de analist programator debutant, desi aveam 10 ani vechime in meserie si faceam exact aceleasi lucrari care le facusem si cind eram incadrata pe studii medii. Intrebarea mea este daca nu se putea echivala cumva incadrrea pe o alta treapta superioara (analist III sau II ) avind invedere ca am lucrat in aceeasi specializare, cu aceleasi lucrari si pe acelasi post . Va multumesc.
:vishenka: Va multumesc mult.
:offtopic:

Imi spuneti si mie ce inseamna okidoki ? ...cumva ok in portugheza?:D
OkiDoki este un argou pt Okay ... :)