avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu odihna ptr concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu odihna ptr concediu medical

Buna ziua
Am o salariata care intra in concediu medical Sarcina si lauzie in luna aprilie.
A venit cu o cerere de concediu odihna ptr anul 2017 -. Cum ii calculez eu cate zile de concediu are dreptul ptr 2017 si baza legala in care imi specifica ca poate sa-si efectueze concediul in avans
Multumesc
Cel mai recent răspuns: violetta.manea , utilizator 19:26, 25 Ianuarie 2017
Am inteles acum. Multumesc frumos pentru lamuriri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Co dupa ccc ycetic ycetic Buna seara. Am revenit la serviciu dupa CCC de 2 ani, in luna septembrie. Pentru restul anului beneficiez de CO intreg sau proportional cu zilele lucrate? Am ... (vezi toată discuția)
Dreptul la concediu de odihnă. michel58 michel58 Bună ziua! Am decizia de pensionare dar lucrez încontinuare (lucrez la CFR) vreau să ştiu dacă anul viitor (dacă nu lucrez tot anul) am dreptul la ... (vezi toată discuția)
Concediu 8 ore? decizie internă absurdă Shawl Shawl Va salut. La munca concediul de odihna sau medical este calculat la zi (24h) sau un anumit numar de ore? Noile reguli interne ne obliga sa recuperam 4h ... (vezi toată discuția)