Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare cod COR in contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare cod COR in contractul de munca

In contractul de munca am cod COR 121018 Director Vanzari.
Fisa postului corespunde pozitiei de Global Sourcing Manager.
Ce cod COR corespunde pozitiei din Fisa postului?
Exista un cod care sa pastreze titulatura de Director?
denumirea functiei "global sourcing manager" o puteti folosi numai pe cartile de vizita intrucat aceasta functie nu exista in COR.

in functie de atributiile din fisa postului exista si corespondentul in COR la functia de director.
daca pana acum ati utilizat codul 121018 inseamna ca acesta se suprapune peste atributiile dvs.

altfel, exista fff multe coduri ptr functia de director. cum v-am spus, depinde de atributii
Se doreste corelarea dintre cod COR si atributiile de serviciu.
Nu fac vanzari. E mai mult business development, procurement.....
Atributiile sunt :
- identificarea, evaluarea, dezvoltarea de firme romanesti si din Europa, pentru produsele firmei mama
- urmarirea derularii contractelor dintre firma mama si furnizori
- asigurarea firmei mama despre corectitudinea preturilor de materiale, transport, etc.
1. Are mai putina importanta cum se numeste functia in CIM (unde trebuie trecuta o ocupatie din COR).
2. Important este ca in fisa postului sa fie trecute sarcinile si atributiile reale.
3. COR este perfectibil in a fi completat cu noi ocupatii. Orice agent economic poate face propuneri de noi ocupatii si de actualizare a COR.
4. Daca doriti sa faceti asemenea propuneri, cititi ordiunul 270/2002 al M.M si Procedura de actualizare a COR, anexata la ordin. Acest ordin il gasiti in M.O. nr.531/22.06.2002.
cerece a scris:

Se doreste corelarea dintre cod COR si atributiile de serviciu.
Nu fac vanzari. E mai mult business development, procurement.....
Atributiile sunt :
- identificarea, evaluarea, dezvoltarea de firme romanesti si din Europa, pentru produsele firmei mama
- urmarirea derularii contractelor dintre firma mama si furnizori
- asigurarea firmei mama despre corectitudinea preturilor de materiale, transport, etc.

puteti incerca cod COR 123304 - Director operatii tranzactii

dvs stiti cat de bine merg atributiile