avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 170 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional pentr directorul general
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional pentr directorul general

Bună ziua,
Am o nelamurire referitor semnarea unui act aditional pentru directorul general.
Trebuie să intocmesc acte aditionale pentru acordarea de tichete cadou.
Nu stiu insa cum sa procedez pentru directorul general( el fiind reprezentantul legal al societatii).
El semneaza si la angajator si la angajat?
Multumesc pentru ajutor
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:48, 20 Ianuarie 2017
Da, poate semna actul aditional respectiv, daca nu exista director general adjunct.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act aditional pierdut Anonim3112 Anonim3112 Cand am fost angajata am descoperit ca unui salariat ii lipsesc 2 acte aditionale de la CIM. Acesta le solicita si nu stiu care este procedura legala (sunt ... (vezi toată discuția)
Director general - srl crysandu crysandu LA MULTI ANI! Sunt unul din cei doi asociati din cadrul unui SRL si detin 20% din actiuni. In prezent, atmosfera s-a schimbat, relatia dintre noi s-a racit si ... (vezi toată discuția)
Delegare drept de semnatura Matrixw Matrixw Buna seara. In cazul in care aministratorul unei societati inputerniceste \" prin procura speciala, mandat, decizii etc\"o persoana din cadrul firmei sa ... (vezi toată discuția)