Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Castigul salarial mediu brut pe anul 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Castigul salarial mediu brut pe anul 2017

Buna ziua,

S-a modificat salariul mediu brut pe economie pentru 2017?
Cel din 2016 era de 2681 ron

Multumesc
Inca nu s-a modificat valoarea salariului mediu brut pe economie, intrucat nu s-au adoptat Legea bugetului de stat si Legea bugetului asigurarilor sociale .

In proiectul Legii bugetului asigurarilor sociale pe anul 2017 este prevazut ca : Castigul salarial mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2017 este de 3131 lei.
~ Conținut șters la cerere ~
Da, se va folosi tot salariul mediu brut de 2681 lei.
~ Conținut șters la cerere ~
Se pare ca si pentru februarie se foloseste tot salariul mediu brut de 2681 lei din 2016.
Daca se foloseste salariul mediu brut de 3131 lei din 2017, D112 (versiunea valabila in 06.03.2017) va da erori pentru calculul CM.