Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz

Buna seara va rog sa-mi spuneti ce anteturi trebuie sa aiba scris pe el adica cum se cheama firma ,adresa reg com si seria.....c.u.i si seria semnatura si stampila toate ale firmei.Numar de inregistrare revisal lipsa antet itm lipsa semnatura mea lipsa,.......este in regula. Mentionez ca preavizul a venit prin posta .
Instiintarea de preaviz nu are un continut bine determinat prin lege.

Fiind un document emis de angajator ,consider ca trebuie sa aiba datele de identificare a acestuia, plus semnatura reprezentantului legal.

De la 01.07.2015 , folosirea stampilei numai este obligatorie. De asemenea, instiintarea de preaviz nu necesita semnatura dvs., decat cand semnati de primirea ei.

In instanta, se contesta numai decizia de concediere.
dar un antet de la itm sau un nr de inregistrare de la revisal

editat citare raspuns anterior.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nici asa ceva nu veti gasi , intrucat nu se inregistreaza la ITM si nici in REVISAL.