avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul pt contravaloare zilele de concediu de odihna ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul pt contravaloare zilele de concediu de odihna neluate

Buna ziua. Imi puteti da un model de calcul pt aflarea contravalorii zilelor de concediu de odihna neluate intr-un an? Eu in 2015 am avut 3 zile de co (si contractul suspendat din decembrie acelasi an pana ieri; apoi am incetat activitatea). Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 20:10, 28 Ianuarie 2017
Valoarea zilelor de CO neefectuate = salariul de incadrare / 20 zile lucratoare ianuarie x nr.zile CO neefectuate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concediu de odihna aledical aledical Buna seara daca ma poate ajuta cineva? lucrez la o firma doresc sa plec nu am beneficiat de concediu de odihna pe acest an firma este obligata sa imi plateasca ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical roxanafcs roxanafcs Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu calculul salariului pentru luna decembrie a anului 2014, cand am avut 9 zile lucratoare de concediu medical pentru risc ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu de odihna angelica82 angelica82 Buna seara, Sunt angajata la aceasta firma , din 04-07-2013. In luna decembrie incepand cu data de 23 pana in data de 31, am fost instiintata ca trebuie ... (vezi toată discuția)