Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul pt contravaloare zilele de concediu de odihna ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul pt contravaloare zilele de concediu de odihna neluate

Buna ziua. Imi puteti da un model de calcul pt aflarea contravalorii zilelor de concediu de odihna neluate intr-un an? Eu in 2015 am avut 3 zile de co (si contractul suspendat din decembrie acelasi an pana ieri; apoi am incetat activitatea). Multumesc.
Valoarea zilelor de CO neefectuate = salariul de incadrare / 20 zile lucratoare ianuarie x nr.zile CO neefectuate.