Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In ce conditii ma pot pensiona conform noii legi ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In ce conditii ma pot pensiona conform noii legi unitare?

Data nasterii: 08/01/1956.
sex: masculin
Vechime in munca pina in prezent ; 41 ani, 9 luni 10 zile.
Stagiu de cotizare: 38 ani, 9luni.
Grupa a 2a 100% ;15 ani 11luni
Beneficiez de Legea 341/2004 cu certificat valabil.
Va multumesc anticipat!
Daca sunteti beneficiar al Lg 341/ 2004 ( revolutionar) - pensie limita de varsta la 60 ani.
Dvs aveti deja 61 ani, trebuia sa va pensionati in 08.01.2016.
Puteti depune dosarul cand doriti.