Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cum facturez pentru o societate platitoare de TVA?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Cum facturez pentru o societate platitoare de TVA?

Buna ziua
Cum facturez pentru o societate platitoare de TVA daca societatea mea are impozit pe venit?
Multumesc
frank09, utilizator
Nu exista nici o legatura intre TVA si impozit pe venit.
PAI FACTURA O EMIT FARA TVA SAU CU TVA?
Depinde daca sunteti dumneavoastra inregistrat ca platitor de tva sau nu, nu firma careia ii dati factura. Daca nu sunteti inregistrat ca platitor de tva, nu completati factura cu tva.
Daca sunteti inregistrat in scopuri TVA, o emiteti cu TVA, iar daca nu sunteti inregistrat in scopuri TVA, o emiteti fara TVA.