Forum Discuţii juridice Executare silită onorariu
Discuție deschisă în Executare silită

onorariu

Buna ziua.As dori sa va intreb ,la o sulta de 51000 ron cat ar lua comision un executor judecatoreresc onorariu.Va multumesc
pentru o mai precisa informare verificati cu un executor judecatoresc
Onorariul maxim admis de lege pt suma de 51000 lei este de 5030 lei.
A nus e confunda onorariul executorului cu cheltuielile de executare care sunt doua lucruri total diferite. Fiindca suma acestora poate sa difere cu mult fata de suma „5030” lei
Intrebarea se referea la onorariu nu la cheltuieli de executare.