avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 405 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inregistrarea incetarii unui CIM in revisal cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inregistrarea incetarii unui CIM in revisal cu intârziere

Bună ziua,
Cum se poate proceda dacă s-a omis înregistrarea în Revisal încetarea unui CIM? Cazul este al unui salariat care s-a prezentat la locul de muncă doar în prima zi. Au trecut 7 luni de atunci si, din eroare, nu a fost înregistrată și comunicată încetarea în revisal.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:45, 3 Februarie 2017
Ii faceti incetarea acum si o transmiteti in REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare contract revisal neprezentare salariat miruna82 miruna82 Buna ziua, Ma confrunt cu urmatoarea problema.. in data de 4 iulie am raportat in Revisal un contract nou de munca cu data de incepere 8 iulie. Am convenit cu ... (vezi toată discuția)
Incetare cim in perioada de proba surdoiu surdoiu Buna ziua, Va rog frumos sa ma indrumati in urmatoarea problema: - am angajat o persoana cu cim, a venit o zi, dupa care a spus ca ea nu se mai poate ... (vezi toată discuția)
Situatie revisal - angajat nou drecredit drecredit Daca o firma a angajat incepand cu 01.02.2010 un nou salariat, dar in proba (5 zile - cf. legii), trebuia sa il bage si in REVISAL sau il baga la angajarea ... (vezi toată discuția)