Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inregistrarea incetarii unui CIM in revisal cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inregistrarea incetarii unui CIM in revisal cu intârziere

Bună ziua,
Cum se poate proceda dacă s-a omis înregistrarea în Revisal încetarea unui CIM? Cazul este al unui salariat care s-a prezentat la locul de muncă doar în prima zi. Au trecut 7 luni de atunci si, din eroare, nu a fost înregistrată și comunicată încetarea în revisal.
Mulțumesc
Ii faceti incetarea acum si o transmiteti in REVISAL.