Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Memoriu prim procuror
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Memoriu prim procuror

As dori sa scriu un memoriu catre Prim Procurorul Parchetului in legatura cu un dosar de vatamare corporala si distrugere de bunuri, care de 1 an de zile nu a ajuns inca la Parchet.
Va rog foarte mult sa imi dati un model de redactare. Va multumesc anticipat!
Nu va este necesar un model.
Va scrieti numele si prenumele , nr dosar si apoi va plangeti in scris.
Memoriul il redactati normal,precizand numele si datele dvs de identificare,domiciliul,
precizati numarul dosarului in cauza cu prezentarea detaliata a situatiei,eventual depuneti in copie documente in sustinere.
In final ,nu omiteti sa precizati concret ce ce solicitati
Cel mai important lucru este motivul pentru care va plangeti.
In rest, nu prea vad probleme.
De ce nu incercati calea audientei ?!
O gasesc mai viabila si mai la indemina...:)
Teoretic ,poate constitui o solutionare
Practic ,exista posibilitatea ca audienta sa fie asigurata de inlocuitor al pp,care nu are cunostiinta despre cauza,are toata atentia atintita asupra tuturor cauzelor de care raspunde ...si atunci tot scrisul ramane mai sigur,nu de alta dar ulterior poate face dovada concreta la data de am solicitat urmatoarele.