avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea apartamentului - proprietarul sau ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea apartamentului - proprietarul sau uzufructuarul

Pentru asigurarea unui apartament trebuie facuta personal de titularul apartamentului,
(titularul locuieste in Germania) sau poate fi facuta si de persoana care are uzufruct
viager si care traieste in acest apartament.Bineinteles titularul va plati aceasta asigurare
Cu respect si multumiri,
Ilie Cristea
Cel mai recent răspuns: Olga Tanasa , Consultant asigurari 15:12, 13 Februarie 2017
Polita de asig pt locuinta dv , pote fi incheiata si de persoana care are drept de uzufruct viager

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzufruct viager si nuda proprietate lianab lianab buna ziua! v-as ruga sa ma ajutati sa inteleg care sunt exact drepturile unor proprietari ai unei locuinte, in care locuieste o peroana cu drept viager pe ... (vezi toată discuția)
Uzufruct viager ContSters61818 ContSters61818 Sa nu radeti, va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema... Deci, contract de vanzare cumparare pentru un apartament incheiat intre doi soti si o terta ... (vezi toată discuția)
Implicatiile uzufructului viager dariad dariad Eu si fratele meu avem certificat de mostenitor cu partaj succesoral. Conform acestuia, el detine un apartament mostenit, pentru care eu am drept de uzufruct ... (vezi toată discuția)