Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea apartamentului - proprietarul sau ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea apartamentului - proprietarul sau uzufructuarul

Pentru asigurarea unui apartament trebuie facuta personal de titularul apartamentului,
(titularul locuieste in Germania) sau poate fi facuta si de persoana care are uzufruct
viager si care traieste in acest apartament.Bineinteles titularul va plati aceasta asigurare
Cu respect si multumiri,
Ilie Cristea
Polita de asig pt locuinta dv , pote fi incheiata si de persoana care are drept de uzufruct viager