Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Am in curs o executare silita prin poprire pe cont bancar incepand cu data de 01.02.2015 si mai am inca 6 luni de platit.Verificand la executor in aceasta luna suma ramasa de plata mi s-a comunicat ca suma initiala a fost rectificata de catre banca in crestere cu penalitati de intarziere pentru o perioada anterioara inceperii executarii silite.Intrebarea este daca este corect acest lucru.Va multumesc.
Acest lucru este corect. Daca nu faceti plati se pot recalcula si dobanzile legale.