Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare Autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare Autoturism

Buna seara, saptamana trecuta am cumparat o masina din targul de masini , masina este inscrisa in circulatie , actele sunt valabile pana in 2018,am facut actul de vanzare cumparare cu propietarul am luat certificatul fiscal de la propietar apoi am mers la primarie si am trecuto in baza de date pe numele meu am facut si asigurarea pe numele meu deoarece asigurarea pe vechiul propietar expira pe data de 11-02-2017,propietarul isi vrea sa recupereze numerele.In acelas timp am facut si programare la inmatriculari ( srpciv )
Intrebarea mea este.
Ca sa pot sa-mi iau eu nr pe numele meu mai trebuie sa merg cu autoturismul la RAR pentru indentificare? Deoarece masina este in circulatie .
buna seara
nu mai este nevoie sa mergeti la RAR doar la inmatriculari cu dosarul pt a o trece pe numele dvs