avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... documente intocmite de o asociatie non profit
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

documente intocmite de o asociatie non profit

as dori sa lansez acest subiect!
Poate cineva sa imi spuna ce documente emite o asemenea asociatie * nu ma refer la documente contabile* ?
Ma refer aici pentru anumite activitati pe care le desfasoara? Asociatia are mai multi membri.... si un organ de conducere
Pentru organizarea de diverse actiuni ce documente trebuie sa emita organul de conducere al asociatiei?
Sper ca am fost destul de explicit si Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: cameluna , utilizator 08:37, 26 Februarie 2010
Puteti angaja un economist sa va tina contabilitatea ... nu vad nicio interdictie legala in acest sens.
Ma intereseaza daca un membru fondator, economist, poate tine contabilitatea Asociatiei. In acelasi timp poate face parte din Consiliul director?
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate ong elena claudia ianasi elena claudia ianasi Buna ziua, Va rog sa imi spuneti si mie daca in cazul ONG - urilor exista o contabilitate specifica. De asemenea, as dori sa stiu care sunt documentele ... (vezi toată discuția)
Club sportiv non profit Jupiter Jupiter As dorii sa aflu daca contabilitatea se tine in partida simpla ,si daca cheltuielile depasesc veniturile nu se plateste impozit? Care sint ultimile noutati ... (vezi toată discuția)
Contabilitate la ong-uri maciucadumitru maciucadumitru In ce conditii o fundatie nonprofit poate conduce contabilitatea in partida simpla ? (vezi toată discuția)