Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... facultateade 4 ani la zi nu se considera studii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

facultateade 4 ani la zi nu se considera studii superioare ci studii de scurta durata???

buna ziua,
am terminat o facultate particulara cu durata de 4 ani, la zi, si actualmente sunt economist.
Astazi mi s-a adus la cunostiinta ca in curand daca nu fac master studiile mele vor fi considerate studii de scurta durata, economist fiind considerat cel care are 5-6 ani de studiu. este posibil???
Potrivit dispozitiilor legale in vigoare, absolventii cu diploma ai studiilor universitare de licenta isi pot exercita profesia, conform competentelor si drepturilor corespunzatoare diplomei dobandite, sau pot continua studiile universitare prin masterat.
Asadar, nu sunteti obligata sa urmati masterul pentru a putea fi platita pe studii superioare in continuare.