avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Salarizare invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Salarizare invatamant

Ce legi stipuleaza salarizarea in invatamant de la aparitia legii 330/2009?
Ce dispozitii modifica aceasta lege pana in prezent sau ce legi noi au inlocuit-o?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:10, 13 Februarie 2017
Legea 330/2009 a fost abrogata de Legea 284/2010.

Legea nr.63 /2011 privind încadrarea şi salarizarea în anul 2011 a personalului didactic şi didactic auxiliar din învăţământ abrogata la 01.08.2016 de O.U.G. nr.20/2016 pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 57/2015 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2016, prorogarea unor termene, precum şi unele măsuri fiscal-bugetare şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative

etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, care este legea care recunoaste vechimea in specialitate ... Stefanut Mihaela Stefanut Mihaela Buna ziua, Care este legea care recunoaste vechimea in specialitate ca vechime recunoscuta in invatamant daca am lucrat in alt domeniu conform specializarii ... (vezi toată discuția)
Modificari salariale bugetar sztojkaszabolcs sztojkaszabolcs Buna ziua Ma intereseaza legile care modifica salariile bugetarilor(in mod concret invatamant) incepand cu Iunie 2009 pana in prezent daca ma poate ajuta ... (vezi toată discuția)
Sume obtinute prin hotarari judecatoresti auricabat auricabat Buna ziua, Am 66 de ani, am lucrat in invatamant ca si administrator financiar, pensionara din anul 2012. In 2015, mi s-a acordat 5% din valoarea unei ... (vezi toată discuția)