Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Salarizare invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Salarizare invatamant

Ce legi stipuleaza salarizarea in invatamant de la aparitia legii 330/2009?
Ce dispozitii modifica aceasta lege pana in prezent sau ce legi noi au inlocuit-o?
Legea 330/2009 a fost abrogata de Legea 284/2010.

Legea nr.63 /2011 privind încadrarea şi salarizarea în anul 2011 a personalului didactic şi didactic auxiliar din învăţământ abrogata la 01.08.2016 de O.U.G. nr.20/2016 pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 57/2015 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2016, prorogarea unor termene, precum şi unele măsuri fiscal-bugetare şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative

etc.