Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit neplatit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit neplatit

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea problema. Avem un credit de nevoi perdonale in valoate de 15000eur, luat anul trecut, din pacate banii i-am investit intr-o afacere care nu a mers. Am pierdut banii iar acum din salariile noastre nu putem acoperi rata si suntem in incapacitatea sa platim. Nu am mai platit de 3 luni la banca si nu stim cum sa procedăm. Ce se va intampla? Exista vro solutie legală ca renegociem esalonarea ratelor? Multumesc !
Negociati cu banca, daca nu platiti ratele banca va executa silit.