Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... locul introducerii actiunii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

locul introducerii actiunii

O cerere cu valoare redusa impotriva unei societati cu sediul in Bucuresti dar care are o agentie in Brasov unde s-a produs si paguba, o pot introduce la judecatoria Brasov?
Acea agentie cel mai probabil nu are personalitate juridica.
prin urmare trebuie sa ma adresez judecatoriei Bucuresti unde este sediul City Insurance