avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... locul introducerii actiunii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

locul introducerii actiunii

O cerere cu valoare redusa impotriva unei societati cu sediul in Bucuresti dar care are o agentie in Brasov unde s-a produs si paguba, o pot introduce la judecatoria Brasov?
Cel mai recent răspuns: ContSters111492 , utilizator 12:48, 14 Februarie 2017
Acea agentie cel mai probabil nu are personalitate juridica.
prin urmare trebuie sa ma adresez judecatoriei Bucuresti unde este sediul City Insurance

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. din neatenție am provocat un accident auto doar cu ... horhe4ab horhe4ab Buna ziua. Din neatenție am provocat un accident auto doar cu daune materiale. După 1 luna si 1 săpt asiguratorul la care am RCA valabil nu a deschis ... (vezi toată discuția)
Buna seara.ma numesc dragomir. astazi am primit un telefon de ... drgm drgm Buna seara.Ma numesc Dragomir. Astazi am primit un telefon de la serviceul unde masina mea a foet reparata urmare a unei coliziuni in parcarea din fata ... (vezi toată discuția)
Investire cu formula executorie ContSters154162 ContSters154162 Cererea de investire cu formula executorie a unui Bilet la Ordin emis de catre o societate din Bucuresti si girat/avalizat de o alta societate din Bucuresti la ... (vezi toată discuția)