avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca cu fractiune de norma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca cu fractiune de norma

societatea comerciala poate sa incheie contract individual de munca cu fractiune de norma de 1 ora pe zi respectiv 5 ore pe saptamana?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:27, 15 Februarie 2017
Raspunsul este afirmativ
Poate incheia orice tip de c.i.m. cu timp partial .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnare situatii financiare anuale anapaduraru anapaduraru Daca am contract individual de munca 1 ora/zi am voie sa semnez situatiile financiare anuale. Mentionez ca am studii superioare economice(contabilitate si ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca Ioan-Dorin Ioan-Dorin Se poate incheia un CIM cu timp partial pentru o fractiune de norma, dar cu max 8 ore/saptamana, deoarece subiectul mai este salariat al unei alte societati ... (vezi toată discuția)
Angajare 2 ore nicoletatrenea nicoletatrenea Buna ziua imi pute-ti spune daca se poate angaja o persoana cu 2 ore pe saptamana??? Multumesc Iar pe statul de plata cum va aparea?si pe ... (vezi toată discuția)