Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Obligatie de a face
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Obligatie de a face

In cadrul unui proces civil care are ca obiect: obligatie de a face (pensie de intretinere minor), parata cere audierea minorului. Poate instanta sa audieze minorul fara ca reclamantul sa fie citat, instiintat, anuntat, informat despre aceasta?
Pârâtul este citat.
Dar în citație nu se scrie ce s-a întâmplat sau ce se va întâmpla la proces.
Ce s-a intamplat. Am calitatea de reclamant in acest dosar. Fondul este obligatie de a face. Din acesta am deschis un proces (ordonanta presedentiala) prin care a solicitat judecare in regin de urgenta a doua capete. Parata a depus intampinare printre altele solicita si audierea minorului. In ziua in care am fost citat sa ma prezint la judecatorie, logic era sa fie citata si parata. In sala de judecata mi se aduce la cunostinta ca este un viciu de procedura, motivat de judecatoare ca parata nu a fost citata si procesul s-a amanat. Sedinta a avut loc la C4. Tot in aceea zi vad pe portal justitiei ca la C10 am avut termen fara sa fiu citat. Ce poate fi?
La C10 este vorba de cel cu fondul....obligatie de a face
gi-jane2, moderator
Nu se prea intelege cine ce ordonanta a facut, daca ati avut vreun termen la fond anterior, ce tip de termen e...