avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - Cum anulez o incetare de cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - Cum anulez o incetare de cim

Am transmis o incetare de cim a unui angajat cu data de 19.02.2017, care avea salariul 1250.
Cum pot sa anulez incetarea cim-ului?
Apoi modific salariul la 1450 incepand cu 01.02.2017.
Apoi incetez din nou cim-ul incepand tot cu 19.02.2017.
Cel mai recent răspuns: dana13 , utilizator 12:42, 19 Februarie 2017
În speranţa că platforma nu s-a modificat în ultimii 3 ani:

Dacă aţi încetat din gresală un contract ce nu trebuie încetat în Revisal, anulaţi încetarea prin opţiunea "Anulare" de la rubrica "Contracte" "Incetare".

P.S. Vă rog sa-mi comunicaţi dacă aţi reuşit.
Ultima modificare: Duminică, 19 Februarie 2017
Darie Tudor, utilizator
Anularea unei incetarii de c.i.m. in REVISAL este posibila.

Operatia de anulare incetare contract se poate face apasand butonul "Anulare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Incetare - Reactivare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi anulata incetarea si se apasa butonul Continuare.

Apoi se salveaza operatiunile efectuate.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am apasat pe "Anulare" si i-a reactivat cim-ul.
Apoi i-am modificat salariul.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Ultima modificare: Duminică, 19 Februarie 2017
dana13, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca lyly64 lyly64 Buna seara, - va rog o angajata a dat in judecata institutia solicitand instatei anularea unei decizii interne, si a castigat in instanta hotararea ramanand ... (vezi toată discuția)
Anulare inregistrare in revisal doina62 doina62 Am operat in revisal incetarea unui cim incepand cu 1 mai 2014 ,dupa care am fost anuntata ca nu mai e necesar acest lucru.Tinand cont ca nu am transmis ... (vezi toată discuția)
Prelungire detasare leo92 leo92 Am un salariat detasat din data de 12.12.2017-11.06.2018. Cand trebuia sa ii fac prelungirea pe inca 6 luni si cum trebuie inregistrat in Revisal? (vezi toată discuția)