Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - Cum anulez o incetare de cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - Cum anulez o incetare de cim

Am transmis o incetare de cim a unui angajat cu data de 19.02.2017, care avea salariul 1250.
Cum pot sa anulez incetarea cim-ului?
Apoi modific salariul la 1450 incepand cu 01.02.2017.
Apoi incetez din nou cim-ul incepand tot cu 19.02.2017.
În speranţa că platforma nu s-a modificat în ultimii 3 ani:

Dacă aţi încetat din gresală un contract ce nu trebuie încetat în Revisal, anulaţi încetarea prin opţiunea "Anulare" de la rubrica "Contracte" "Incetare".

P.S. Vă rog sa-mi comunicaţi dacă aţi reuşit.
Darie Tudor, utilizator
Anularea unei incetarii de c.i.m. in REVISAL este posibila.

Operatia de anulare incetare contract se poate face apasand butonul "Anulare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Incetare - Reactivare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi anulata incetarea si se apasa butonul Continuare.

Apoi se salveaza operatiunile efectuate.
Am apasat pe "Anulare" si i-a reactivat cim-ul.
Apoi i-am modificat salariul.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
dana13, utilizator