Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire detasare

Am un salariat detasat din data de 12.12.2017-11.06.2018. Cand trebuia sa ii fac prelungirea pe inca 6 luni si cum trebuie inregistrat in Revisal?
In REVISAL trebuia operat cel târziu în ziua anterioară datei de începere/încetare a detașării salariatului.

In speta, in data de 10.06.2018.

Pasi :
Operatia de modificare se poate face apasand butonul "Prelungire" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Detasare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste de a fi prelungita detasarea si se apasa butonul Continuare.

In ecran se va completa : Data sfarsit detasare: se selecteaza din controlul data calendaristica, data pana la care se doreste prelungirea detasarii.

Se salveaza datele si se genereaza apoi fisieril care se depune/transmite la ITM.