Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... pacaleala constatare amiabila
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

pacaleala constatare amiabila

Am o problema. Mi-a fost lovit spatele masini in timp ce stateam sa cedez trecerea unui alt automobil. Completarea formularului de intelegere amiabila a fost completat gresit iar cand a trebuit sa dau de persoana in cauza nu-mi mai raspunde la telefon. partea delicata este ca au trecut doua zile de la accident. intre timp am facut si programare la asigurator si am fost programat pe 6 martie. am copie dupa asigurare, carnet de sofer si buletinul celui ce m-a lovit. C:(e pot sa fac in cazul acesta? :(
In ce sens a fost completata gresit amiabila?
M-am trecut pe mine in locul proprietarului de automobil si, de fapt, este sotia. Apoi, pe a doua foaie, cea gen indigo, nu s-a imprimat nimic ci doar cateva litere razlete... Din graba, ca sa-mi fac programarea la asigurator, nu am mai verificat pe moment acest fapt. Am descoperit asta abia acasa. Ideea este ca a doua foaie ii trebuia respectivului sa mearga la asiguratorul sau (City insurance) ca sa pot deschide dosarul. Omul pleaca din Bucuresti, iar la data programarii mele nu va fi in localitate. Dupa ce am sunat la centrul de constatari mi s-a spus ca omul poate veni mai sa i se faca constatarea, iar eu urmeaza sa vin la data si ora programarii.